TÄYTTÄ URHEILIJAN ELÄMÄÄ!

Yhteystiedot

Aki Karjalainen, Urheiluakatemiajohtaja
Johtaminen, kehittäminen, yhteistyöverkostot
0400 247 464
aki.karjalainen(at)jklura.fi

Heli Nieminen, Akatemiapalvelukoordinaattori
Akatemiapalvelut, olosuhderannekkeet, opinto- ja uraohjaustuki, viestintä, liikuntatilat
050 300 5762
heli.nieminen(at)jklura.fi

Nikke Tuhkanen, Viestintäkoordinaattori
Viestintä, tapahtumat
050 470 0939
nikke.tuhkanen(at)jyvaskyla.fi

Marko Malvela, Valmennuksen kehittäjä
Valmentajien mentoriryhmät, psyykkinen valmennus
040 1651 361
marko.malvela(at)jklura.fi

Hanna-Maari Päkk, Urheilijakoordinaattori
Psyykkinen valmennus, kaksoisura
040 770 7311
hanna-maari.pakk@jklura.fi
kuva: 325media

Mikko Palsola, Valmennuskoordinaattori
050 5237 755
mikko.palsola@jklura.fi

Hannaleena Ronkainen, sertifioitu urheilupsykologi
040 758 3722
hannaleena.ronkainen(at)jkl.ura.fi

Pasi Mustonen, Valmennuskoordinaattori (osa-aik.)
pasimustonen0@gmail.com

Mika Lievonen, Jääkiekkolehtori, urheilulukiotoiminta
040 3414 853
mika.lievonen(at)gradia.fi

Jari Linjala, yläkoulukoordinaattori
050 4712 939
jari.linjala(at)jkl.fi

Nuorten Olympiavalmentajat

Petteri Jouste, Nuorten Olympiavalmentaja, nopeus- ja voimaominaisuudet valmennuksen kehittäminen, Jyväskylän Urheiluakatemia
0400 506 012
petteri.jouste(at)jklura.fi

Antti Palkola, Nuorten Olympiavalmentaja, telinevoimistelu, Voimisteluliitto
040 582 4222
antti.palkola(at)telinevoimistelu.fi

Mikko Tupamäki, Nuorten Olympiavalmentaja, koripallo
040 017 2083
mikko.tupamaki@jba.fi

Elina Utriainen, Nuorten Olympiavalmentaja, jalkapallo
045 174 8444
elina.utriainen.eu@gmail.com

Eemeli Kallas, Freestylevalmentaja, Ski Sport Finland
044 3374 130
skillcoach.tmi(at)gmail.com

Tanja Niemi, yleisurheilun yläkouluvalmentaja
040 5259 518
tanja.niemi(at)jku.fi

Oppilaitoskoordinaattorit

Markus Rämä, Gradia ammatillinen koulutus
040 341 5484
markus.rama[at]gradia.fi

Seppo Savo, Gradia Jämsä
040 341 4455
seppo.savo[at]gradia.fi

Tuulevi Piesanen, Gradia Jyväskylä lukiokoulutus
040 588 5696
tuulevi.piesanen[at]gradia.fi

Jarmo Myllymäki, Gradia Jyväskylä lukiokoulutus
040 341 4835
jarmo.myllymaki[at]gradia.fi

Muut opintojen ohjaukse yhteystiedot löytyvät täältä:

opintojen-ohjauksen-yhteystiedot

Jyväskylän Urheiluakatemia

Rautpohjankatu 6, 40700 Jyväskylä

Verkkolaskutustiedot:
Verkkolaskuosoite: 003717420191

Operaattori/välittäjätunnus:
OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Keski-Suomen Urheiluharjoittelukeskussäätiö
Rautpohjankatu 6, 40700 Jyväskylä

Y-tunnus: 1742019-1

Valmentajat

Ari Nummela, kest.juoksut, ari.nummela(at)kihu.fi
Vesa Rantanen, seiväs, ve.ranta(at)elisanet.fi
Otto Kilpi, yu, otto.kilpi(at)jku.fi
Tanja Niemi, yläkouluvalmentaja yu, tanja.niemi(at)jku.fi
Antti Palkola, telinevoimistelu, antti.palkola(at)voimistelu.fi (NOV)
Matti Parojärvi, telinevoimistelu, matti.parojarvi(at)jyvo.fi
Sonia Solismaa, TeamGym/telinevoim, sonia.solismaa(at)jyvo.fi
Teemu Riikonen, jääkiekko, teemu.riikonen(at)jypjuniorit.fi
Vesa Stenroos, jalkapallo JYPK, vesa.stenroos@gmail.com

Mikko Manninen, jalkapallo JJK, mikko.maninnen85(at)gmail.com
Janne Korhonen, jalkapallo JJK, talenttivalm, janne.korhonen(at)jjk.fi
Mikko Tupamäki, koripallo, mikko.tupamaki(at)jba.fi
Mikko Häyrinen, lentopallo, mikko.hayrinen(at)kihu.fi
Tero Kotilainen, salibandy (fysiikka), tero.kotilainen(at)innosport.fi
Tarja Rasimus-Järvinen, joukkuevoimistelu, tarjarj(at)mbnet.fi

Harjoituspaikat

Harjoituspaikkojen tiedot löytyvät täältä

Koulut
Contact Us

Emme ole juuri nyt paikalla, mutta jätä meille tästä viesti niin otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian!

Not readable? Change text.